«Технологія приготування дріжджового безопарного тіста та виробів з нього»

Вчимося смачно готувати та випікати

Відкритий урок з виробничого навчання.

Тема : «Технологія приготування дріжджового безопарного тіста та виробів з нього».

Урок підготувала

та провела майстер в/н

Нечет С.П.

Федорівський центр професійної освіти.

м. Гуляйполе 2020

Тема програми: «Технологія приготування тіста та виробів з нього»

Тема уроку : «Технологія приготування дріжджового тіста безопарним способом, та виробів з нього: пиріжки смажені біляші    піца».

Мета уроку : Вчити проводити розрахунки сировини для приготування дріжджового тіста безопарним способом, користуватися технологічними та інструкційними картками. Замішувати тісто,формувати напівфабрикати з нього, смажити, випікати, визначити готовність виробів;

Розвивати навички з виконання необхідних прийомів та операцій з приготування дріжджового тіста та виробів з нього, логічне та аналітичне мислення;

Виховувати в учнях добросовісне ставлення до навчання та праці, почуття відповідальності за доручену справу, за якість та естетичне оформлення страви ; прищеплювати любов до професії ; виховувати точність виконання трудових процесів.

Тип уроку : урок вивчення трудових процесів комплексних операцій.

Технічне забезпечення :

- кухонний посуд : каструля, сковороди, листи кондитерські;

- інвентар : ножі, розробні дошки, качалки, сито, дерев’яні копистки, лотки, посуд для подачі ;

- обладнання : електричні плити, жарові шафи, столи, ваги.

Матеріальне оснащення :

-плакат «Технологія приготування дріжджового тіста безопарним способом»,

технологічні та інструкційні картки (додатки) ;

-сировина : борошно, дріжджі, сіль, цукор, яйця, маргарин, молоко, олія рослинна, цукрова пудра;

для начинки : картопля, капуста, гриби, м’ясний фарш, ріпчаста цибуля, сир.

Міжпредметні зв’язки : технологія приготування їжі, товарознавство харчових продуктів, обладнання пмх, організація виробництва, основи фізіології, санітарії та гігієни харчування, калькуляція та облік, математика, хімія, фізика.

Тривалість уроку : 6 годин.

Хід уроку.

I.Організаційна частина.

- привітання учнів ;

- перевірка учнів згідно зі списком ;

- перевірка санітарного одягу, дотримання правил особистої гігієни;

- перевірка інструкційно - технологічних карток.

II.Вступний інструктаж.

-повідомлення теми і мети уроку;

-перевірка учнів з питань охорони праці ;

- перевірка володіння учнями матеріалом, пройденим на попередньому уроці.

Питання для повтору з охорони праці та попередньої теми :

1.Які вимоги до спецодягу кухаря?

2.Назвіть правила санітарії та гігієни .

3. Що означає правильно організувати робоче місце?

4. Як уникнути виробничого травматизму?

5. Допомога при травмах. Ваші дії?

6. Які процеси відбуваються при змішуванні борошна з рідиною?

(При додаванні рідини до борошна відбувається набрякання білків борошна і зерен крохмалю. Під час набрякання протягом 20 – 30 хв. білки борошна поглинають і зв’язують рідину приблизно у 2 рази більше за власну масу.При цьому утворюється так звана клейковина.)

7.Від чого залежить якість клейковини?

(Якість клейковини залежить від «сили» борошна. З «сильного» борошна (з вмістом клейковини 35 – 40 %)утворюється еластична, пружна клейковина,

яка добре утримує вуглекислий газ, а тісто, виготовлене з такого борошна, добре піднімається і зберігає форму виробів.)

8. Який продукт використовують для розпушування дріжджового тіста?

(Для розпушування дріжджового тіста використовують продукт, який виділяє газоподібні речовини – це дріжджі. Дріжджі – це мікроорганізми, або їх ще називають дріжджові грибки, які складаютьсяз окремих нерухомих клітин. Для життєдіяльності дріжджів або розмноження клітин потрібні цукор, азотисті і мінеральні речовини у розчиненому вигляді.)

9. Який процес відбувається при забродженні дріжджів?

(У процесі життєдіяльності дріжджів цукор перетворюється на спирт і вуглекислий газ (зброджується).Бульбашки вуглекислого газу створюють у середині тіста пари, воно збільшується в об’ємі і підходить.)

Розповідь майстра в/н технології приготування дріжджового безопарного тіста та виробів з нього.

Питання для повторення теми :

1. З яких операцій складається технологічний процес приготування дріжджового тіста безопарним способом?
  2. Яка температура повинна бути підігрітої рідини для замішування тіста?
<< < 1 2 3 > >>