Виховання – велика справа: вона вирішує долю людини

«Нова генерація лідерів»

Департамент освіти і науки

Відкрита виховна година

Тема: «Нова генерація лідерів».

Виховну годину

підготувала і провела

майстер в/н Федорівського ЦПО

Нечет С.П.

м.Гуляйполе 2018

Тема: « Нова генерація лідерів».

Мета: Сприяти формуванню та реалізації успішної особистості;розвивати учнівське самоврядування;залучати учнів до творчої колективної праці.

Підеш за хорошою людиною – дійдеш до мети,

підеш із поганою – дійдеш до ганьби.

Турецьке прислів`я.

Добрий день, шановні учні !

Хочеться побажати нам сьогодні, щоб ця зустріч відбулася у атмосфері взаєморозуміння, натхнення та творчої співпраці. Адже, кожен з вас - особистість і творець свого життя. Тож, хочеться, щоб ви завжди мали власну думку і вміли захищати свої погляди на життя.

Сьогодні на заході ми з вами будемо з'ясовувати, якою ж повинна бути людина-лідер , щоб товариші її поважали , підтримували та допомагали . Як зробити, щоб за лідером пішов колектив та брав з нього приклад. Тож давайте пограємо в гру «Продовж речення». Лідер-це........ ( діти висловлюють свої думки).

Всі ви правильно говорите, маєте уяву, тож, підведем підсумок, що лідер - це той, хто : вміє, може, знає.

Чи замислювались ви, що відчуває самотня дитина? Як вона себе почуває у колективі ? Я вам пропоную вправу : « Біла ворона». Вам заздалегідь до одягу було прикріплено емблеми різних кольорів. Тож я вам пропоную знайти собі пару (один учень залишається без пари). Що ти відчув, коли зрозумів, що у тебе немає пари? Чи потрапляв ти у подібні ситуації в житті?

Отже яким треба бути, щоб бути в колективі ? Опишіть портрет сучасного учня ліцею. ( Обговорення ).

А зараз я хочу щоб ви трішки пофантазували. Вправа « Я люблю свій ліцей». Тож треба підключити свою фантазію і уявити ліцей у майбутньому. (Обговорення).

Часто доводиться чути, що успішним, багатим а значить і щасливим можна стати і без подальшого навчання. Отже вправа : «Різні погляди на один факт» «Освіта для досягнення успіху в житті не потрібна». Чи «Без освіти немає ЛЮДИНИ». Ваші погляди стосовно цього факту. ( Обговорення).

Скільки людей, стільки і поглядів, своїх бачень. І це правильно, адже кожна людина - особистість. І зараз ми це з вами доведемо. Вправа : «О дайте, дайте мені свободу». Ваше завдання - підготувати невеликий виступ на одну із запропонованих тем:

1. У тихому болоті чорти водяться.
  2. Сила є - розуму не треба.
  3. Не все золото, що блищить.

( учні зачитують свої міркування).

Кожна людина здатна мріяти і це добре, бо мрії надихають людину на працю, здійснення бажань. Отже гра : « Острів мрій». Уявімо, що ми всі на острові мрій, кожен може загадати саме заповітніше бажання і воно обов'язково здійсниться, але за умови, що воно може бути тільки одне. Своє бажання треба обгрунтувати .

( Обговорення).

ВИСНОВОК.
Молодці ! Я вам вдячна за активну участь у заході . Бажаю в житті теж бути такими ж творчими, активними, цілеспрямованими, небайдужими. Досягти значних успіхів . Хочеться сподіватись, що завдяки молоді наша держава у надійних руках. До побачення.