Виховання – велика справа: вона вирішує долю людини

«Що таке наш вік?»

Департамент освіти і науки

Відкрита виховна година

Тема: «Що таке наш вік?».

Виховну годину

підготувала і провела

майстер в/н Федорівського ЦПО

Нечет С.П.

м.Гуляйполе 2019

Тема: «Що таке наш вік?»

Мета :виховувати людяність, доброту, порядність, взаєморозуміння, любов та повагу до старших; створювати добрий, сприятливий мікроклімат у колективі.

Обладнання : журнальний столик, квіти, одяг голосів з минулого.

« Пам’ятай ! Життя – це дар,

великий дар. І хто його не цінує,

той цього дарунка не заслуговує».

(Леонардо да Вінчі)

План проведення.

1. Вступне слово.
  2. Виступ голосів з минулого.
  3. Слово сучасної молоді.
  4. Відверта розмова, яка супроводжується іграми.
  5. Заключне слово.

Хід проведення.

1. Вступне слово.

Людина починається з добра

Із ласки, із великої любові,

Із батьківської хати і двора

З поваги, що звучить у кожнім слові,

Людина починається з добра,

З уміння співчувати, захистити.

Це зрозуміти всім давно пора,

Бо ми прийшли у світ добро творити

Людина починається з добра,

Із світла , що серця переповняє.

Ця істина, як світ, така стара,

А й досі на добро нас надихає.

Старшокласник – який це вік ? хто стоїть за цим словом? Люди у віці 14 – 17 років, як правило називаються підлітками у буденних розмовах , а у  психології це ранній юнацький вік. Та хто ж ви, підлітки чи юнаки і дівчата? Плутанина у цих назвах не випадкова. Вона має древні корені. Людство протягом багатьох віків не виділяло юність, як самостійний етап життя людини. Сьогодні ми з вами спробуємо знайти відповідь на питання «Хто ви у цьому житті?»

Повернемося до питання «Що таке наш вік?» Я б на нього відповіла так :

наш вік – суцільний знак питання. Для кого? Для всіх. І для тих, хто молодший за вас, - тому що їм незрозуміло, чому те , що можна вам, ще не можна їм.

І для вас самих. Про це  говорить незлічена кількість питань, які ставить кожен з вас самі собі, друзям, рідним,коханим, газетам, журналам в листах акторам, співакам. Всім кому тільки можливість поставити питання.

І для тих, хто старші за вас , ваш вік – теж знак питання. Тому що далеко не завжди зрозуміло, чому ви робите це, а не інше, поводите себе так, а не інакше,думаєте про це , а не про те.

А зараз послухайте, що про вас говорять голоси з минулого.

1. Виступ голосів з минулого.
  1. Наша молодь любить розкіш, вона погано вихована, вона насміхається над начальством і не поважає старших. Наші діти стали тиранами, вони не встають, коли в кімнату входить старший, заперечують своїм батькам. Вони дуже погані.
  2. Наш світ досягнув критичної  стадії. Діти більше не слухають своїх батьків. Очевидно кінець світу вже не так далеко.
  3. Ця молодь розпущена до глибини душі. Молоді люди злі і неправдиві. Ніколи вони не будуть схожі на молодь старих часів і не зуміють зберегти нашу культуру.
  4. Молоді не приборкані ,неслухняні, неуважні до старших : істину відкинули, звичаїв не визначають. Ніхто їх не розуміє, і вони не хочуть щоб їх розуміли. Несуть світу за-ги-бель і стануть його останньою межею.

Так проходили віки й тисячоліття.

Невже старше покоління завжди не розуміло молодь?

Адже у всі роки молодь мала злети і падіння, успіхи і негаразди. Але зараз в наш час вважають нашу молодь важкою, як ви гадаєте чому? Чи замислювались ви над цими словами.

Слово учнів.

1.   Дійсно у наш час як ніколи зросла наркоманія, проституція, злочинність і серед молоді і навіть у ліцеї. Та у нашої молоді є і гарні риси, якими ми можемо пишатися.
  1. Слово сучасної молоді.

Слово сучасників: (учні розказують приклади досягнень у наш час молоді, також приклади із групи).

Талановиті діти України:

Маріупольська школярка винайшла революційний метод утилізації пластика.

14-річна Катерина Малкіна стала срібним призером Всесвітньої олімпіади з екології в Нідерландах. Школярка Маріупольського технічного ліцею запропонувала революційний метод утилізації пластикових відходів за допомогою личинок жуків.

2. 17-річна учениця Львівського технологічного ліцею Єлизавета Подкопаєва перемогла у міжнародній науковій олімпіаді. Вона винайшла спосіб позбутись у рідному місті неприємного запаху.

Винахід дівчини зауважили на Міжнародній учнівській олімпіаді з екології у Грузії, де вона перемогла серед представників тридцяти країн світу.

3. 11-річного львів'янина визнали найкращим на міжнародному конкурсі скрипалів.

Богдан Луц здобув гран-прі на міжнародному музичному конкурсі "Таланти для Європи" у Словаччині.

У ньому взяли участь музиканти з Польщі, Словенії, Великобританії, Австрії, Чехії.

4. П'ЯТНАДЦЯТИРІЧНИЙ МАРК ДРОБНІЧ З УЖГОРОДА ПРИДУМАВ СЕРІЮ РОБОТІВ

Зі своїми розумними машинами ELFі, які керуються голосом, хлопець не раз завойовував перші місця на світових наукових конкурсах. Востаннє про Марка як про юну зірку-винахідника говорив увесь світ 2 роки тому, коли він потрапив до фіналу Google Science Fair, престижного наукового конкурсу для молоді. Його проект, який називався "Шкільний презентаційний мікроскоп з дистанційним управлінням", увійшов до числа робіт 15-ти фіналістів, які відібрало журі Google в ході конкурсу. Мікроскоп для Google Science Fair хлопець зібрав самостійно, використовуючи запчастини конструктора LEGO.

<< < 1 2 3 > >>