Коротко про професію

Якщо ви вдало оберете професію і докладете до неї душу, то щастя саме знайде вас


Кухар

Професія кухаря надзвичайна – творча і водночас дуже відповідальна, важка і неймовірно цікава. Хтось мріє про неї з дитинства, а хтось обирає вже в дорослому житті. Як би там не було, але в професії кухаря є чому щиро дивуватися. Дізнайтесь про факти, які наводять на роздуми.
 
  • Білий кухарський ковпак з’явився лише у 18 столітті за наказом англійського короля Георга II. Просто монарху набридло виловлювати зі страв волосся свого улюбленого кухаря.
  • У Стародавньому Римі відбувалися повстання кухарів, представники цієї професії брали під контроль цілі міста.
  • В японських ресторанах жінки не допускаються до приготування суші і десертів. Через те, що температура їх рук на 2 0С вища, ніж у чоловіків.
  • Кулінарія — так звали десяту музу — покровительку кухарської справи в Стародавньому Римі.
  • Помічник повара, повар, старший в зміні, су-шеф, шеф-кухар, ресторатор (власник власного ресторанного бізнесу) — це стандартний кар’єрний шлях кухаря, який в середньому займає 7-10 років.
  • Основу робочого дня кухаря становить: миття, чистка, нарізки, маринування, відварювання та підготовка продуктів в різний спосіб. Адже 98% будь-якої страви — це заготовки, приготування яких займає години.
  • 20 жовтня кухарі всього світу відзначають своє професійне свято — День кухаря, який був заснований конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році.

 

Кондитер

Кондитер - це та професія, майстри якої створюють свято у вирі буденності, передають барви природи та свою творчу фантазію у смачному солодкому диві. Небагато знайдеться людей, котрі відмовилися б від витворів умілих рук професіонала. Творчість кондитера здатна задовольнити не лише гастрономічні, а й естетичні та культурні смаки сучасної людини.   
     
Професія "Кондитер" - складна і потребує не лише естетичного смаку та художніх здібностей від робітника, але й багатьох знань то вмінь. Вона передбачає як ручну, так і механізовану роботу за допомогою автоматичних приладів та устаткування. Кондитер у роботі має освоїти багато прийомів та видів основних та підсобних робіт, має справу з великою кількістю сировини: борошно, цукор, яйця, жири, какао, горіхи ароматизатори, барвники і тому подібне.
Кондитер проводить дуже багато різноманітних операцій: фільтрацію, вимірювання сировини, виготовлення тіста за рецептурою, регулювання температури, випікання, при цьому дотримується необхідних технологічних процесів.
 
Професія "Кондитер" може розглядатися як штучне виробництво. Якщо кондитер має ліцензію та приватну кондитерську,тоді він виробляє незначну кількість продукції, виконуючи поштучне замовлення. Кондитер має велику можливість урізноманітнювати вироби за власною, індивідуальною рецептурою.
 
Проте, якщо кондитер працює у великому кондитерському цеху або на фабриці, тоді його праця стає надбанням масового виробництва.
 
За ступенем важкості та напруженості професія "кондитер" відноситься до професій середнього рівня фізичного навантаження.
 
Професія кондитера не тільки необхідна та творча, але і дуже відповідальна. Адже саме від результатів праці кондитерів залежить найдорожчий скарб людини – здоров’я. Тому усі працівники сфери громадського харчування зобов’язані досконало знати і неухильно дотримуватися санітарно–гігієнічних вимог, вимог охорони праці та техніки безпеки, організації виробництва кулінарної та кондитерської продукції, усіх аспектів технології приготування кондитерських виробів.
 

 

Словник кулінарних термінів


Відомі кухарі світу


Євген Клопотенко


український кулінарний експерт, шеф-кухар, бізнесмен, телеведучий, співзасновник ресторану «Сто років тому вперед».

Ален Дюкасс


cьогодні це без сумніву талановитий і відомий шеф-кухар, фахівець з провансальської кухні, успішний ресторатор

Джеймі Олівер


шеф-кухар з Британії, телеведучий і талановитий ресторатор, автор бестселерів про здорове і смачне харчування

Нобуюкі Нобу Мацухіса


всесвітньо відомий майстер ф'южн-кухні, його страви багатокомпонентні та міжнаціональні