Новини

Останні події


Теми уроків виробничого навчання:«Готувати солодкі страви та напої»

Теми уроків виробничого навчання:«Готувати солодкі страви та напої»

Вчимося смачно готувати.

Солодкі страви подають наприкінці обіду або вечері на десерт, тому їх ще називають десертними стравами, інколи їх включають у меню сніданку.

За складом і способом приготування солодкі страви класифікують на натуральні плоди: узвари й сиропи; солодкі страви з речовинами, здатними утворювати драглі; гарячі солодкі страви.

За температурою подавання всі страви цієї групи поділяють на гарячі (55℃) й холодні ( 10-14℃). Проте цей поділ умовний, оскільки багато страв подають як гарячими, так і холодними ( налисники з варенням, печені яблука, бабки).

В сучасній українській кухні для приготування солодких страв використовують свіжі, сушені й консервовані плоди і ягоди, фруктово-ягідні сиропи, соки, екстракти, які містять різні мінеральні речовини, вітаміни, вуглеводи, ефірні олії, харчові кислоти і барвники. До складу деяких солодких страв входять молочні продукти – молоко, сметана, вершки, сир, вершкове масло, а також яйця, крупи, багаті на білки й жири, і мають високу калорійність. Ароматичними і смаковими речовинами солодких страв є ванілін, кориця, цедра цитрусових, лимонна кислота, кава, какао, вино, родзинки,горіхи тощо.

Страви мають солодкий смак завдяки вмісту різних цукрів: фруктози, глюкози, цукрози. Проте треба пам’ятати, що середня потреба дорослої людини в цукрах не має перевищувати 100гр на добу, надмірне споживання їх призводить до відкладення жиру, підвищення рівня холестерину в крові та інших негативних явищ. Фруктоза, глюкоза і мальтоза мають меншу здатність накопичувати в організмі жири, тому найціннішими вважаються солодкі страви, до яких входять молоко, свіжі і консервовані плоди та ягоди, плодово-ягідні соки.

Солодкі страви, приготовлені із свіжих плодів та ягід, підсилюють виділення  травних соків і сприяють кращому травленню.

Тож, пропоную переглянути декілька відео уроків з приготування солодких страв та напоїв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Повернутися на попередню сторінку