Дослідницька робота на уроці виробничого навчання

Кухонні штучки: лайфхаки, про які знає не кожна господиня


 

Дослідницька робота на уроці виробничого навчання.

 

При вивченні теми «Приготування страв з риби» приготувати частину смаженої риби, панірованої у борошні а частину у сухарях, зробити висновки.

 

 

При вивченні теми «Приготування страв з риби» посмажити частину філе риби розмороженою а частину посмажити не розморожуючи у великій кількості жиру, зробити висновки . Не розморожене філе риби після обсмаження стане соковитим і смачним.

 

При вивчені теми «Готувати страви з різних видів м'ясної продукції» під час приготування котлетної маси приготуйте частину маси з білим хлібом а частину з житнім, зробити висновки. Від житнього хлібу котлетна маса стане кислуватою.

 

 

При вивчені теми «Готувати страви з різних видів м'ясної продукції» частину січеної натуральної або котлетної маси вибийте довго а частину ні, зробіть висновки. Під час тривалого вибивання з неї виділиться жир і вироби будуть сухими і не смачними.

 

При вивчені теми «Приготування тушкованих страв з м’яса та птиці» під час обсмажування м’яса частину його обсмажте до рум’яної кірочки а частину ні, зробіть висновки. Те що обсмажене до рум’яної кірочки буде смачніше та соковитіше.

 

 

При вивчені теми «Готувати  бульйони, супи та соуси» додайте у частину бульйону трохи промитого лушпиння цибулі або відвару з нього, зробити висновки. Від відвару він стане золотистим.

 

При вивчені теми «Готувати страви з яєць» під час приготування яйця пашот використати одне свіже яйце а одне однотижневої давності, зробити висновок. У свіжого яйця білок буде тримати форму а у однотижневого буде розпливатись.

 

 

При вивчені теми «Готувати дріжджове тісто безопарним способом» під час приготування частину тіста приготувати холодним способом а частину теплим, зробити висновки.

 

 

При вивчені теми «Приготування начинок» під час приготування начинки з яблук збризніть частину соком лимону а частину ні, зробіть висновки. Ті яблука що збризнуті не потемніють а інші-так.

 

При вивчені теми «Приготування каш різної консистенції» частину крупи засипте у кип’ячу воду, а частину у холодну, зробіть висновки. Та що була засипана у холодну воду пригорить так як під час нагрівання крохмаль вийде з крупи і  осяде на дно посуду.

 

При вивчені теми «Приготування каш різної консистенції» частину перлової крупи замочіть перед варінням на 2-3 години а частину – ні, зробіть висновки. Та що була замочена швидше звариться.

 

 

При вивчені теми «Готувати страви і гарніри з круп» під час формування виробів з каш, частину сформуйте з теплої каші а частину з остиглої, зробіть висновки. Вироби з остиглої каші матимуть тріщини і під час смаження розкришаться.

 

При вивчені теми «Приготування салатів та закусок з овочів» під час відварювання обчищеної картоплі, зваріть частину до готовності у воді а частину проваріть 15-20хв у воді, при слабкому кипінні, потім воду злийте, залишивши трішки на дні , і доведіть картоплю до готовності парою, зробіть висновки. У першому варіанті картопля розвариться а у другому – ні.

 

При вивчені теми «Готувати холодні страви і закуски» під час варіння картоплі зі шкірочкою, зваріть частину у звичайній підсоленій воді а у іншу частину додайте кілька крапель оцту або солі понад норму чи трохи капустяного або огіркового розсолу, зробіть висновки. Та картопля що варилась з додаванням оцту або розсолу буде ціла, шкірка не потріскається .

 

При вивчені теми «Приготування страв з сиру» при приготуванні вареників з вологого сиру частину борошна замініть манною крупою, зробіть висновок. Манна крупа поглине зайву вологу.