Департамент освіти і науки
Відкрита виховна година
Тема: «Що таке наш вік?».
Виховну годину
підготувала і провела
майстер в/н Федорівського ЦПО
Нечет С.П.
м.Гуляйполе 2019
Тема: «Що таке наш вік?»
Мета :виховувати людяність, доброту, порядність, взаєморозуміння, любов та повагу до старших; створювати добрий, сприятливий мікроклімат у колективі.
Обладнання : журнальний столик, квіти, одяг голосів з минулого.
« Пам’ятай ! Життя – це дар,
великий дар. І хто його не цінує,
той цього дарунка не заслуговує».
(Леонардо да Вінчі)
План проведення.
Хід проведення.
Людина починається з добра
Із ласки, із великої любові,
Із батьківської хати і двора
З поваги, що звучить у кожнім слові,
Людина починається з добра,
З уміння співчувати, захистити.
Це зрозуміти всім давно пора,
Бо ми прийшли у світ добро творити
Людина починається з добра,
Із світла , що серця переповняє.
Ця істина, як світ, така стара,
А й досі на добро нас надихає.
Старшокласник – який це вік ? хто стоїть за цим словом? Люди у віці 14 – 17 років, як правило називаються підлітками у буденних розмовах , а у психології це ранній юнацький вік. Та хто ж ви, підлітки чи юнаки і дівчата? Плутанина у цих назвах не випадкова. Вона має древні корені. Людство протягом багатьох віків не виділяло юність, як самостійний етап життя людини. Сьогодні ми з вами спробуємо знайти відповідь на питання «Хто ви у цьому житті?»
Повернемося до питання «Що таке наш вік?» Я б на нього відповіла так :
наш вік – суцільний знак питання. Для кого? Для всіх. І для тих, хто молодший за вас, - тому що їм незрозуміло, чому те , що можна вам, ще не можна їм.
І для вас самих. Про це говорить незлічена кількість питань, які ставить кожен з вас самі собі, друзям, рідним,коханим, газетам, журналам в листах акторам, співакам. Всім кому тільки можливість поставити питання.
І для тих, хто старші за вас , ваш вік – теж знак питання. Тому що далеко не завжди зрозуміло, чому ви робите це, а не інше, поводите себе так, а не інакше,думаєте про це , а не про те.
А зараз послухайте, що про вас говорять голоси з минулого.
Так проходили віки й тисячоліття.
Невже старше покоління завжди не розуміло молодь?
Адже у всі роки молодь мала злети і падіння, успіхи і негаразди. Але зараз в наш час вважають нашу молодь важкою, як ви гадаєте чому? Чи замислювались ви над цими словами.
Слово учнів.
Слово сучасників: (учні розказують приклади досягнень у наш час молоді, також приклади із групи).
Талановиті діти України:
Маріупольська школярка винайшла революційний метод утилізації пластика.
14-річна Катерина Малкіна стала срібним призером Всесвітньої олімпіади з екології в Нідерландах. Школярка Маріупольського технічного ліцею запропонувала революційний метод утилізації пластикових відходів за допомогою личинок жуків.
2. 17-річна учениця Львівського технологічного ліцею Єлизавета Подкопаєва перемогла у міжнародній науковій олімпіаді. Вона винайшла спосіб позбутись у рідному місті неприємного запаху.
Винахід дівчини зауважили на Міжнародній учнівській олімпіаді з екології у Грузії, де вона перемогла серед представників тридцяти країн світу.
3. 11-річного львів'янина визнали найкращим на міжнародному конкурсі скрипалів.
Богдан Луц здобув гран-прі на міжнародному музичному конкурсі "Таланти для Європи" у Словаччині.
У ньому взяли участь музиканти з Польщі, Словенії, Великобританії, Австрії, Чехії.
4. П'ЯТНАДЦЯТИРІЧНИЙ МАРК ДРОБНІЧ З УЖГОРОДА ПРИДУМАВ СЕРІЮ РОБОТІВ
Зі своїми розумними машинами ELFі, які керуються голосом, хлопець не раз завойовував перші місця на світових наукових конкурсах. Востаннє про Марка як про юну зірку-винахідника говорив увесь світ 2 роки тому, коли він потрапив до фіналу Google Science Fair, престижного наукового конкурсу для молоді. Його проект, який називався "Шкільний презентаційний мікроскоп з дистанційним управлінням", увійшов до числа робіт 15-ти фіналістів, які відібрало журі Google в ході конкурсу. Мікроскоп для Google Science Fair хлопець зібрав самостійно, використовуючи запчастини конструктора LEGO.