Шедевр не має рецепту... Кожен його готує з ароматом власних відчуттів


 

Технологічна карта №58

«Салат із свіжих томатів»

 

 

 

Склад продуктів

Брутто

Нетто

Томати свіжі

718

610

Цибуля зелена

250

200

Або цибуля ріпчаста

238

200

Сметана чи заправка для салатів

200

200

 

Технологія приготування.

Оброблені томати нарізують тоненькими кружальцями або скибочками, ріпчасту і зелену цибулю шаткують. Томати й цибулю розкладають на порції, посипають сіллю, перцем і поливають сметаною чи олією. Можна готувати салат із свіжих томатів та огірків з цибулею або з солодким перцем чи з яблуками.

Зберігають не заправлені салати у холодильних шафах при температурі 4--8°С не більш як 6 год. Заправлені салати з відварних овочів підлягають реалізації протягом 30 хв., а із сирих -- 15 хв. Щоб краще зберегти смак і зовнішній вигляд, салати рекомендується заправляти безпосередньо перед реалізацією. Салати як самостійну страву подають у салатниках, на блюдах, малих тарілках, скляних або кришталевих вазах.

Овочеві салати використовують також як додатковий гарнір до м'ясних і рибних страв. Норми виходу салатів залежно від виду їх становлять 50. 100, 150 і 200 г на порціі.

Вимоги до якості салатів:

Овочі зберегли форму нарізання відповідно до виду салату. Готові салати викладають гіркою і оформлюють продуктами, що входять до складу страви, зелень свіжа. Колір властивий продуктам, які є в салаті. Консистенція варених овочів м'яка, сирих — трохи хрумка.